Deklaracja nieśmiertelności

Mompox (2)

„Bo im więcej pragniesz, tym więcej tworzysz sobie ograniczeń. Pragniesz czegoś do tego stopnia, że nie myślisz o niczym innym, nie robisz niczego innego, stajesz się niewolnikiem swojego pragnienia. Kiedy będziesz bardziej dojrzały, doroślejszy, zaczniesz zdawać sobie z tego sprawę… Śmieje się.
…i zaczniesz śmiać się ze swoich obecnych pragnień, jak i z tych wcześniejszych, zobaczysz, że one do niczego nie służą, że są równie ulotne, jak samo życie. Wtedy nauczysz się z nich rezygnować, pozbywać się ich. Nawet z ostatniego pragnienia, które jest udziałem wszystkich ludzi – z marzenia o długowieczności.” Terzani Tiziano

 

3 komentarz do “Deklaracja nieśmiertelności

  1. Tyle w tym wpisie skojarzeń..Film Koszałki o Korczaku, cytat z Tiziano Terzani i jeszcze Kuczok, którego czytam w tej chwili 🙂 Wielu rodzimych podróżników nie ujmując przygód i doświadczeń czyta się z trudem (żadne z wyżej wymienionych!). U Ciebie jest lekko i treściwie; czytałem „Campę w sakwach” a w tym roku wybieramy się we dwoje w pierwszą trasę, na razie w Polskę, dzięki za częściową inspirację i szerokości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *