Nie dojechać nigdy

nie dojechac nigdy (2)

Latem ubiegłego roku dostałem maila, z którego wynikało, że nieznany mi wcześniej Bartosz Lisek chce zmontować o mnie film. W przypadku wyrażenia zgody, miałyby to być nagrane ze mną rozmowy, włączając dialogi z moją mamą, przeplatane nagrywanymi przeze mnie materiałami  z różnych wyjazdów. Do listu dołączone były linki, na których mogłem zobaczyć inne bartkowe produkcje, m.in film o Argentynie.

Follow Your Way – Argentina from Iść Swoją Drogą on Vimeo.

Podesłane filmy spodobały mi się. Spodobały mi się bardzo. Spotkałem się z autorem i zaczęło się. Kolejne dwa krótkie tygodnie wypełnione rozmowami, ciszą, światłami, powtórzeniami, jeżdżeniem do Trąbek, spacerami po lasie i po mieście, a wszystko w typowej, przedwyjazdowej krzątaninie.

Po siedmiu miesiącach pracy powstał film. W imieniu organizatora spotkań podróżniczych Kolosy (www.kolosy.pl), jak i Bartosza Liska zapraszam na premierę „Nie dojechać nigdy”, która będzie miała miejsce w hali Gdynia Arena, w niedzielę, dwunastego marca, na zakończenie kolosowej imprezy, mniej więcej o godzinie 18.00.

 

21 myśli nt. „Nie dojechać nigdy

 1. Szkoda ze tak późno. O dziś zaczynam maraton najgorsze, że nie można ot tak wejść na prelekcje. Jak rano się nie wejdzie to potem straszne kolejki.
  Pozdrawiam
  Mariola

  • Mariola, jeżeli zależy Ci na samym filmie, to na pewno się dostaniesz, wtedy na pewno nie będzie już kolejek

 2. Bardzo ładny film o Argentynie.
  Na kolosach sprawdzę, czy warto nie dojechać nigdy 🙂
  Piotrek – blondi??? 🙂
  i kolejne zaskoczenie – archiwum wyjazdów, co za organizacja!

  ładnie dzisiaj, pierwszy dzień kolosów, termos kawy już gotowy 🙂
  miłego

 3. Pierwszy dzień Kolosów za nami. Anna i Mateusz Emeschajmerowie Getting Nowhere – sztos. 🙂 Byli też fajni backpacersi-ultra na szlakach Pacific Crest i Te Araroa. Oraz pozytywna energia od Tomasza Jakimiuk. Pozdrawiam z Polski.

 4. Wydawało mi się, że dzięki przeczytaniu Twoich wszystkich książek, wszystkich wpisów na blogu, wysłuchaniu prelekcji na Kolosach w latach ubiegłych mogłam choć trochę „uczestniczyć” w Twoim sposobie przeżywania życia, to dopiero dzisiejszy film wzruszył mnie (nawet w tych z zasady wesołych momentach) do głębi. Dzięki, Piotrze, za Twoją wrażliwość i prostotę, wysyłam moc ciepłych myśli na ten drugi koniec świata…i niecierpliwie czekam na kolejne zdjęcia kotów 🙂
  PS. Brawa dla P. Liska- dobra robota!

 5. Genialny film. Oglądałem z zapartym tchem i bananem na ustach . O ile było by łatwiej gdybyśmy wszyscy mieli w sobie więcej uśmiechu…
  Dziękuję za wszystkie dobre słowa jakie mogłem od Ciebie w tym filmie usłyszeć.
  Byłoby super gdyby film był dostępny online. Chętnie bym do niego wrócił.

 6. Dziękuję Panie Piotrze za ten film. Poruszenie do głębi, refleksje, szereg wewnętrznych pytań a nawet smutek rodzą się w głowie…zresztą to samo uczucie towarzyszlo po pańskiej prezentacji podczas ubiegłorocznych Kolosów. Chciałabym moc polecić ten film najbliższym. Z niecierpliwością czekam na umieszczenie tegoż dokumentu w sieci lub na nośnikach! Świetna robota. Pozdrawiam P.

 7. Wczoraj widziałam film na kolosach i naprawdę Cię podziwiam. Mimo braku aprobaty ze strony bliskich Ty robisz to co jest Twoim marzeniem, nie masz dużo pieniędzy, ale mimo wszytko spełniasz się.Dałeś mi wiele do myślenia. Teraz mam cel do którego chcę dążyć, a Ty mi pokazałeś, że można. Książkę na pewno przeczytam 🙂 Pozdrawiam i życzę nieskończonych podróży.

  • Na razie chyba nigdzie, zresztą to nie ode mnie zależy, a od Bartka. Jak gdzieś będzie dostępny, to dam znać. Podobno była transmisja on-line, szkoda, że nie wiedziałem, bo umieściłbym informację na stronie. Być może wtedy film obejrzałyby te osoby, które nie były na Kolosach i o transmisji nic nie wiedziały. Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie miłe (i te miłe inaczej też:) maile i komentarze.

    • Ale o co wyprosić? Za jakiś czas film będzie w sieci, ale w Katowicach będziesz miał go okazję obejrzeć już w lipcu. Przypomnij się mailowo w czerwcu, to podam Ci szczegóły. Pozdrawiam i do zobaczenia gdzieś jesienią. Piotr

 8. Troche cierpliwosci, to dopiero premiera byla.
  Poza tym – odnosze wrazenie, ze wiele osob chcialoby ten film zobaczyc od razu, dzisiaj na youtube, ale to tak nie dziala…

 9. Piotrze, jestem Twoim wielkim fanem. Film jest naprawdę niesamowity i motywujący. Piękne myśli, wielkie idee. Chciałbym go pokazać rodzinie i znajomym. Codziennie czekam na jakieś wiadomości odnośnie linku, czy nawet możliwości zakupu. Powodzenia.

  • Dziękuję bardzo za tak ciepłe słowa. Film w sieci się znajdzie, jak przyjdzie na to czas, ale proszę już nie pytać kiedy, bo tego nie wiem ani ja, ani nawet autor filmu, a to Bartek ma w tej kwestii decydujące zdanie. Naprawdę, trudno na razie podać jakiś konkretny termin, przyjmijmy więc, że materiał zostanie opublikowany raczej później niż wcześniej ale najprawdopodobniej jeszcze przed zakończeniem mojej obecnej wycieczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *